Jak w tym kraju ma być…

Jak w tym kraju ma być dobrze, skoro ktoś taki jak policjant zakłada na mundur naszywkę amerykańskiego anty-bohatera i nawet nie dostrzega kilku nielogiczności, groteski i swoich własnych ograniczeń w stosunku do bohatera?

Pierwsze przekłamanie, naszywka Punisher thin blue line:

Za Wikipedią:

The „thin blue line” is a phrase that refers figuratively to the position of police in society as the force which holds back chaos.

Czyli „cienka niebieska linia” reprezentuje w założeniu pozycję policji w społeczeństwie, jako mocy, która walczy z chaosem w społeczeństwie.

Czy Polska policja walczy z chaosem? Powiedziałbym przeciwnie, są teraz po stronie rządowej, która wprowadza chaos swoimi bublami prawnymi i powolnym zawłaszczaniem państwa. Chaosem mandatów i gonieniem po budach z kebabami za „przestępcami”.

„Thin blue line” to także symbol „Blue Lives Matter”, kolejny amerykański ruch. Tylko jak amerykańska policja może się solidaryzować z polską? Pomijając fakt tego, jak amerykańska policja działa i jakie są jej intencje, nie można zrównywać sytuacji amerykańskiego policjanta do polskiego, bo fakty są takie, że ten amerykański faktycznie jest narażony na utratę życia w wyniku działalności kryminalnej.

Czy polski policjant żyje w śmiertelnym niebezpieczeństwie na polskich ulicach? Ilu policjantów zostało zabitych przez bandytów na służbie w Polsce? Więcej sebków i normalnych ludzi ginie rocznie z powodu interwencji policji, nie na odwrót.

I gościu idzie wypisywać mandaty a jego głowie toczy wojnę w Wietnamie, jak prawdziwy Punisher. XD

Druga śmieszność:

Gościu na oko mający jakieś 30-40kg nadwagi zakłada sobie symbol komiksowego anty-bohatera, który znany jest z znakomitej sprawności fizycznej. XD

Trzecia śmieszność:

Punisher brał udział w konflikcie zbrojnym i jest doświadczony w używaniu broni palnej – czy na oko 30-35 letni Polak był na wojnie? Jakie szanse na to są? Śmieszne. Czy Polska Policja umie into broń palna? Ponoć od zawsze narzekają na to, że ich nie stać na amunicję i potem ich akcje wyglądają tak:

Czwarta sprawa:
Punisher jest również symbolem upadku systemu sprawiedliwości, jest człowiekiem walczącym z korupcją i bandytami, z którymi policja albo nie daje sobie rady, albo współdziała.

Piąta sprawa:

Kwestia prawa i prawnego umundurowania: czemu jakaś ulana świnia nakleja sobie jakieś szmacianki dla mundur, który jest regulowany prawnie i jeszcze nie boi się wyjść z tym na miasto?

W filmach, komiksach i serialach zdarzyło mu się zabijać policjantów, jak polski policjant może sobie w pełnej świadomości naszyć naszywkę obcego komiksowego anty-bohatera, który jest przeciwieństwem jego, zarówno ideowym jak i fizycznym?

Gościu to jest typowa ameba umysłowa i takich ludzi mamy w Policji. Normalny człowiek by się wstydził coś takiego nalepić a tutaj proszę, policjant sobie kpi z sam siebie, ze służby, z państwa i z obywateli.

#marvel #policja #prawo #bekazpodludzi #bekazprawakow #humorobrazkowy #polska #usa #neuropa #4konserwy #koronawirus #takaprawda