LEK NIE MOŻE BYĆ GORSZY OD…

LEK NIE MOŻE BYĆ GORSZY OD CHOROBY
~DONALD TRUMP

Taka jest różnica między gówno-państwem z kartonu, a światowym mocarstwem.

Trump jako pierwszy podjął trudne decyzje jak zamknięcie lotów z Chinami czy później jeszcze bardziej kontrowersyjne jak odcięcie lotów z europy kiedy wszyscy wieszali na nim psy za to zagranie.

Trump zwołał całą kapistalistyczną siłe USA do pomocy. Przez Twittera poprosił żeby firmy motoryzacyjne przestawiły się na produkcje Respiratorów i kiedy wszyscy się śmiali że to debilne to te firmy faktycznie to zrobiły.

Cały sektor prywatny wspiera Trumpa i Trump wspiera sektor prywatny. Są kontrakty rządowe dla Amerykańskich firm na wszystko. Maseczki, Respiratory, środki higieny. Czego nie mogą wyprodukować na teraz to wysłali agentów na lotniska na całym świecie żeby zwyczajnie zaoferować lepszą cene. Podłe czy nie, każdy kraj tak robi, a USA uprawia to skutecznie bo Trump nie chce, aby Amerykanie umierali na ulicach. Nikt nie mówi o nadchodzących wyborach, Trump ani razu nie poruszył tej kwesti, całe skupienie administracji jest na ratowaniu kraju. Większość podatków została zawieszona.

Prywatne firmy razem z rządem walczą o przetrwanie, jest helicopter money, są zasiłki. Firmie takie jak Walkmarkt oferują swoje parkingi i fakt tego że są wszędzie przekonuje, aby były tam miejsca do szybkich testów, firmy odzieżowe przenoszą produkcje na maseczki, rząd wszystko skupuje. Testy będą robić Amerykańskie firmy za Amerykańskie pieniądze. Na chińczykach nie wolno polegać co pokazał przykład Czech. Ameryka ma teraz tak rozkręcony przemysł anty-wirusowy że to kwestia czasu aż ogarną problem u siebie i całe statki z nadmiarem respiratorów, maseczek i testów popłyną do europy ratować nas od nieudolnych rządów

Tymczasem w Polsce.
Rząd z Chin nie chce nic ściągać, jeszcze blokuje import, jak Owsiak chciał ściągać rzeczy z Chin to nasi politycy stwierdzili ze lepszy martwy Polak niż Polak uratowany przez Owsiaka.

Firmy nie mają żadnego wsparcia, zamiast tego Maowiecki zapowiada kolejne podatki. Testów nie ma (jeden z gorszych wyników na milion mieszkańców). Brak chęci współpracy rządu z firmami. Przetarg na produkcje maseczek wygrała firma osoby z PiSu (bo w kraju z dykty to się robi przetargi, a nie skupuje wszystko jak leci od każdego kto jest w stanie coś zaoferować). Płyny Orlenu to widzimy tylko na memach, bo rząd oczywiście zablokował produkcje płynów z gorszej jakości alkoholu (no chyba że Orlen to on nie musi mieć top tierowych materiałów). Żadni Polscy agenci nie próbują przechwytywać transportów do nas. Zamiast tego nie możemy wyjść do lasu xD Taka jest różnica w działniu WOLNEGO LUDU KTÓRY CENI WOLNOŚĆ I KAPITALIZM PONAD WSZYSTKO, a naródem przygłupów którym można wmówić że za wyjście do lasu mandat 500+ to dobra rzeczy bo mogą być drugie Włochy xDDDD

Można pluć na Trumpa że debil i prostak, ale ten debil i prostak jest o kilkadziesiąt poziomów wyżej niż ekipa przygłupów z PiSu. Świetny prezydent na trudne czasy, nie boi się podejmować decyzji trudnych, ale zarazem potrzebnych. Jest świadomy tego że skutki ekonomiczne mogą być gorsze niż skutki wirusa. Europa, a już w szczególności Polska zapomina o tym drobnym faktcie, który wkrótce zniszczy życie Europejczyków.

#koronawirus #usa #trump #covid19 #bekazpisu