#usa #teoriespiskowe…

#usa #teoriespiskowe #rosja

255. Ranny Wykop.

Jako oficjalny p.o. russkiego trolla na Wykopie, z powodu braku innych kandydatów. Nie uchylajmy się od naszych zobowiązań.

Wczoraj na Wykop nikt nie został zainteresowany kontrowersjami związanymi z nagrodą Pulitzera. Gdy jakiś artykuł o Rosji w „New York Times” otrzymał nagrodę. A z Rosji nadeszły półoficjalne komentarze, że to bzdury.

Wiedziałem, że wśród Mireczków nikt tak naprawdę nie przeczyta artykułu, więc zrobiłem to sam.

Mam wrażenie, że dziennikarz napisał artykuł jakoś nie w sposób naturalny. Lub został mocno zredagowany przez jakąś trzecią stronę, która była zaangażowana w publikację. Jest więcej niż parę niejasnych miejsc. I artykuł mógł być co najmniej trzykrotnie dłuższy, temat jest interesujący, ale został skrócony.

Dla tych kto nie, TLDR: Putin wysyła zabójców na Ukrainę w celu zlikwidowania ukraińskich wojskowych, którzy uczestniczyli w konflikcie w Gruzji w 2008 roku.

Powtarzam, że artykuł jest bardzo dziwny. Spróbujmy zrozumieć jedno miejsce w nim. W swojej dziennikarskiej podróży autor znajduje listę przyszłych celów tych rzekomych zabójców.

„Sześciu mężczyzn było w różnym wieku i, z wyjątkiem dwóch z nich, mieszkało w różnych miastach. Ukraińscy śledczy i prokuratorzy nie byli bardzo zainteresowani. Jeden z śledczych powiedział mi, że nigdy nie widział listy i zapytał, czy mogę przekazać kopię. Nigdy tego nie zrobiłem ( sic! ) ”.

Dziennikarz znajduje więc listę następnych ofiar i nie podał jej Ukraińcom. Co więcej, specjalnie podkreśla ten fakt w artykule. To dziwne na dwóch różnych poziomach.

1. Oczywiste. On ukrywa dowody. I nie poinformował ukraińskich urzędników by podjęli pewne działania zapobiegawcze.

2. Ale Ukraińcy dobrze znają ludzi z listę, w każdym przypadku, którzy zostali wysłani do Gruzji przez ówczesnego prezydenta Ukrainy jako doradcy wojskowi. Dlaczego miałby podkreślać, że nie powiedział im czegoś, co oni już wiedzą.

Więc jak zinterpretujecie ten fragment artykułu. To nasz dzisiejszy temat do dyskusji.

@ws60: @pawlom1: @mwojtak: @su1ik: @johny11palcow: @blazek:
@Troll_: @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: @sylwester-stallone:
@3palcewnatalce: @CampbellPrice: @zen0: @matkaPewnegoMirka:
@gior: @Martin999: