W jednym z dzisiejszych…

W jednym z dzisiejszych postów pojawiło się uzasadnienie według którego rasizm w USA ciągle istnieje, mianowicie:

– Brak możliwości wypracowania kapitału
– Brak tradycji pokoleniowej w nauce/pracy/przedsiębiorczości
Tak, w społeczności czarnoskórych nie ma tradycji przedsiębiorczości, pracy, nauki. Ale czyja to jest wina i kto ma coś z tym zrobić? Nie wiem, każdemu Afroamerykaninowi należy przydzielić anioła stróża który będzie mu od małego mówił jak się pracuje / oszczędza?
„Hej Jamal, jutro masz w szkole sprawdzian, więc może zamiast wciągać mefedron z kolegami pójdziesz się uczyć?”
„Tylor, ale czy aby na pewno potrzebujesz w domu kolejną, już piątą 40 calową plazmę? Nie lepiej trochę odłożyć na nieprzewidziane wydatki?” itd.
To nie jest rasizm, tylko fakty. Taką mają kulturę bo sobie ją sami stworzyli. Chłop pańszczyźniany który przybywał z Galicji z workiem pszenicy też nic nie miał, nie znał nawet języka, a jakoś sobie poradził. To jest ta sama narracja co wobec polskich sebixów.
„Urodziłem się na blokowisku, więc mam prawo ćpać, chlać, zlewać szkołę, i mieć pretensje do całego świata, że jestem na dole drabiny społecznej”
To jest porażające, że lewica traktuje dorosłych ludzi jak bezwolne istotki od których nigdy nic nie zależy. Jeśli ktoś sam nie postawi się swojej patologicznej społeczności, to nikt za niego tego nie zrobi. W szczególności natomiast nikt nie ma prawa wyżywać się z powodu swojego położenia na przypadkowych ludziach, którzy akurat prowadzili warzywniak w nie tej dzielnicy co trzeba.

– Systemowy rasizm w stanach wciąż istnieje
Odsyłam do wywiadu z Larrym Elderem z 2017r. Nie ma sensu się powtarzać.

– Uprzedzenia wobec czarnoskórych przez wyżej wymienione wciąż są wzmacniane
Zaskakujące. W odpowiedzi na zamordowanie przez białego policjanta czarnoskórego recydywisty, narkomana oraz aktora porno dla którego trzy lata to za mało by zobaczyć wnuczkę, Afroamerykańska społeczność wyświęca go na bohatera narodowego, równocześnie dokonując masowych aktów grabieży oraz przemocy wobec przypadkowych, niepowiązanych z incydentem ludzi, których akurat uznała za „uprzywilejowanych”. Jak można mieć wobec nich jakiekolwiek uprzedzenia?

– Co przyczynia się do trzech pierwszych punktów i panuje błędne koło
A no panuje i to sami Afroamerykanie muszą je przerwać.

#usa #blacklivesmatter #bekazlewactwa #protest